Magnetyzery Ecomag ® do wody i paliw

Dobra woda zdrowia doda

Jaka woda jest zdrowsza, twarda czy miękka? Najlepiej więc posłużyć się opiniami profesjonalnych instytucji powołanych do kontroli jakości wody. Dlatego prezentujemy jedynie opinie i sugestie państwowych stacji sanitarno – epidemiologicznych i systematycznie kontrolowanych przez nie wodociągów. Ich zadaniem jest ochrona zdrowia ludzi. Wszystkie opinie pochodzą z października 2014r.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie:

Twardość wody nie ma najmniejszego wpływu na tworzenie kamieni lub piasku w nerkach czy w woreczku żółciowym. Ich powstawanie wynika z zaburzeń metabolizmu i nie ma żadnego związku z zawartością wapnia i magnezu w diecie. Wapń, główny składnik wpływający na twardość, nie ma żadnego szkodliwego wpływu na zdrowie.

Ze względów sanitarnych, preferuje się raczej wodę względnie twardą. Wody bardzo miękkie (poniżej 90 mg CaCO3 dm³) są szkodliwe dla człowieka. Z organizmu wypłukiwane są sole wapnia, co powoduje problemy z układem kostnym, zaburza prawidłową pracę mięśni, w tym mięśnia sercowego.

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni:

Twarda woda traktowana jako zło przez producentów filtrów oraz zmiękczaczy do wody jest znacznie lepsza dla naszego organizmu niż woda miękka. Woda poddana procesowi odwróconej osmozy (OR) nie powinna być spożywana przez ludzi.

Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne: w Zgierzu, Zduńskiej Woli, Zamościu, wodociągi w Poznaniu, Łodzi, Kielcach, Lubinie czy Płocku, Polskie Towarzystwo Magnezologiczneim. prof. Juliana Aleksandrowicza

również piszą, że im woda twardsza tym większa zawartość Ca+ i Mg+, a przecież obecność związków wapnia i magnezu w wodzie jest wskazana z uwagi na zdrowie człowieka. Szacuje się, że w typowej dziennej diecie przeciętnego Polaka brakuje 30% tych bardzo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu biopierwiastków. Ich niedobory w diecie można znacznie zniwelować, pijąc wodę zawierającą te minerały. Ludzie korzystający z wody twardej mają na ogół niższe ciśnienie krwi, powolniejszy rytm serca oraz niższy poziom cholesterolu niż konsumenci wody miękkiej. Wapń i magnez są niezbędne w diecie. Pierwiastki te są znacznie łatwiej przyswajalne z wody niż pożywienia. Magnez zawarty w wodzie wchłania się 30 razy lepiej niż zawarty w pożywieniu.

Magnez bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Wapń jest podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania normalnej czynności serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego. Woda jest najbardziej dostępnym źródłem minerałów.

W lutym 2014 roku Polska Agencja Prasowa podała informację o badaniach wody z niską zawartością wapnia wykonanych przez uniwersytet w Michigan (USA) pt. „Niedobór wapnia sprzyja rakowi jelita grubego”. Tytuł tej pracy (dostępnej w internecie): Zebrafish help decode link between calcium deficiency and colon cancer.

Sanepidy podkreślając pozytywny wpływ wody z minerałami jednocześnie zauważają, że podczas podgrzewania tworzą one osady nazywane kamieniem na instalacji i urządzeniach.

Mamy na to sposób!

Chcemy zainteresować Państwa nakładkowymi (szybki montaż bez przecinania instalacji), bezprądowymi i opatentowanymi magnetyzerami do wody ECOMAG®.

Nie pozwalają one na tworzenie się osadów na urządzeniach i całej instalacji wody wodociągowej nie zmieniając jednocześnie jej składu chemicznego.

Zawiera ona dalej niezbędne dla zdrowia minerały (wapń i magnez). Ecomagi® w przeciwieństwie do zmiękczaczy jonitowych nie generują ścieków, bo woda nie potrzebują systematycznego dodawania świeżej soli, której składnik – jony sodu – zastępuje w wodzie jony wapnia (Ca) i magnezu (Mg) usuwane następnie do kanalizacji. Druga metoda odwrócona osmoza ( OR ) nie posiada atestów higienicznych i jest uważana za szkodliwą przez Sanepidy.

Wybór metody uzdatniania wody i zdrowie zależy od Państwa.

Akra Sp. z o. o.

ul. Mangalia 1 02-758 Warszawa     tel. 22-858-34-04, e-mail: biuro@akra.pl

Copyright © Akra sp. z o. o.