Magnetyzery Ecomag ® do wody i paliwa

Magnetyzery Ecomag® do paliwa

Gwarantowana oszczędność

Stosowanie magnetyzerów w przemyśle to 5–7% oszczędności paliwa. Gwarantujemy, że stosowanie polecanych przez nas magnetyzerów w zakładach przemysłowych, kotłowniach supermarketów, spółdzielni mieszkaniowych, mleczarni, zakładów mięsnych, jednostek wojskowych i wytwórni kleju pozwala oszczędzić 5–7% paliwa, co zapewnia szybki zwrot inwestycji.

Nasi wykwalifikowani specjaliści montują, a także wykonują pomiary i regulacje palników w całej Polsce.

Techniki spalania mają interdyscyplinarny charakter. O przebiegu decyduje charakterystyka przepływu i stopień wymieszania paliwa z utleniaczem w strefie reakcji oraz stan fizyczny składników reakcji.

Palnik Bunsena, w którym przepływ paliwa ma charakter laminarny, ma duże znaczenie praktyczne i teoretyczne w badaniu płomienia. Mieszanina palna jest wytwarzana przez zasysanie powietrza przez gaz wypływający z dyszy. Zwykle konstrukcja tych palników powoduje, że współczynnik nadmiaru utleniacza/powietrza jest mniejszy od jedności. Wtedy nad płomieniem obserwujemy obszar dopalania w formie wtórnego płomienia dyfuzyjnego.

Te stożkowe płomienie laminarne stanowią dogodny przedmiot badań doświadczalnych, a ich teoretyczna analiza spośród wszystkich płomieni jest najdalej posunięta.

Po zastosowaniu magnetyzerów jądro płomienia – strefa wysokich temperatur – staje się wyższe i szersze. Spala się w nim więcej gazu. Strefa niższych temperatur jest bardziej równomierna.

Wysyłamy karty doboru, które pozwalają na optymalny dobór magnetyzerów.

Inni już oszczędzają – dołącz do nich

Centrum Kongresowe WARSZAWIANKA Jachranka 77

”W grudniu 2009r. magnetyzery do gazu ECOMAG® zostały zamontowane przed dwoma kotłami Buderus GE 615 i dwoma Buderus GE 434. Ze względu na zmianę składu spalin firma AKRA Sp. z o.o. wykonała regulację palników. Po 6–ciu miesiącach możemy stwierdzić, że w związku ze spadkiem zużycia gazu nasze oszczędności wynoszą w sumie dla czterech kotłów 7 000zł/miesiąc. Podobne efekty są w kotle olejowym.

Natomiast zamontowanie w tym czasie magnetyzerów do oleju napędowego ECOMAG® przed agregatem prądotwórczym Caterpilar C-18 650 kVA dało 20% oszczędności/h. Magnetyzery do wody Ecomag® chronią nasze wytwornice pary.”

Hotel Mościcki Resort & Spa w Spale

„Po zamontowaniu magnetyzerów Ecomag® uzyskaliśmy znaczne oszczędności oleju opałowego. Przekraczają one 7% w każdym kotle.”

E.Lecler Olsztyndis Sp. z o.o. Olsztyn.

„Magnetyzery Ecomag® zamontowano w październiku 2003 roku na instalacji gazowej kotłów VIESSMANN o mocy 895kW. Po dwóch sezonach grzewczych stwierdzamy spadek zużycia gazu 8-9% w każdym roku.”

Jednostka wojskowa Mazury

„Magnetyzery paliwa Ecomag® zostały zamontowane na instalacji olejowej kotłów DCN o mocy 695kW. Sprawność spalania wzrosła o 7% i komora spalania jest czysta. Uzyskano znaczące zmniejszenie nakładów jednostkowych na wyprodukowanie 1GJ ciepła. Natomiast zamontowanie magnetyzerów do wody przed odżelaziaczami pozwoliło znacznie zmniejszyć zawartość żelaza i manganu w wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Obecnie te dwa parametry są w normie.”

Suszarnia ziarna, wielkohektarowe gospodarstwa w woj. wielkopolskim

„Magnetyzery Ecomag® zamontowaliśmy na przewodzie olejowym przed palnikiem firmy Riello. Uzyskaliśmy 8–9% oszczędności oleju opałowego.”

Zamontowano również m.in. w Whirlpool Polska S.A. oraz Italy i France, Electrolux Polska Sp. z o.o., w Zakładach Mięsnych Madej Wróbel, AgroTop, ZM Peklimar oraz u zdobywcy nagrody BEST HOTEL AWARD 2012 – HOTEL ZAMEK RYN, w zakładach produkujących płytki ceramiczne, w suszarniach piasku, zakładach przetwórstwa aluminium i kotłowniach olejowych firmy Jaszpol, w zakładach mięsnych Peklimar Sp. z o.o., Agro-Top Sp. z o.o., hotelach, Spa, itd.

Zachęcamy do zamawiania magnetyzerów. Wysyłamy karty doboru, które pozwalają na ich optymalny dobór. Konsultujemy, doradzamy, wykonujemy pomiary i instalacje. Po oszczędności paliwa i wody zapraszamy do kontaktu z nami!

Kocioł domowy 25 kW.

Centrum handlowe LM Kraków.

Szkoła Warszawa Ursynów - palnik atmosferyczny.

Wspólnota mieszkaniowa Puławska - kocioł gazowy.

Koncern farmaceutyczny Lublin.

Kompleks hotelowy Warszawianka.

ZM Peklimar - kocioł olejowy.

ZM Madej Wróbel - kocioł parowy 4 MW.

Hotel Mościcki Spała.

Szkoła - kocioł olejowy.

Hotel i Spa.

Ośrodek Sportowy Spała.

Fabryka AGD - nowoczesny piec promieniujący rurowy.

Piec promieniujący rurowy 18 palników.

Kolejny piec promieniujący rurowy 12 palników.

Fabryka AGD - suszarnia.

Fabryka AGD - kolejna suszarnia.

Fabryka AGD - suszarnia.

Fabryka AGD. Zawsze przed i po montażu Ecomagów jest wykonywany pomiar spalin.

AGD - palnik Maxon, dopalanie LZO.

Fabryka silikatów - kocioł parowy na olej.

Fabryka płytek ceramicznych - suszarnia rozpyłowa.

Producent perlitu.

Podczas regulacji palników przemysłowych.

Etapy współpracy:

  1. Wybór optymalnego miejsca montażu na instalacji;
  2. Oferta dla klienta;
  3. Wykonanie pomiaru spalin i montażu magnetyzerów;
  4. Po 3-4 tygodniach kolejne pomiary i regulacja palnika;
  5. Określenie oszczędności.

Poprawa spalania oznacza mniejszą emisję CO2 odpowiedzialnego za efekt cieplarniany oraz tlenku węgla CO i azotu NO.

Akra Sp. z o. o. - magnetyzer paliwa

ul. Mangalia 1 02-758 Warszawa     tel. 22-858-34-04, e-mail: biuro@akra.pl

Copyright © Akra sp. z o. o.