Magnetyzery Ecomag ® do wody i paliw

Magnetyzery do paliw ECOMAG® w pojazdach

Montując magnetyzery Ecomag®, można osiągnąć 10-12% oszczędności paliwa.


Badania i testy

Skuteczność stosowania magnetyzerów Ecomag® w transporcie potwierdzają profesjonalne testy. Podajemy wyniki niektórych z nich.

 1. Pięcioletnie badania na hamowni silników diesla z zamontowanymi magnetyzerami prowadzone przez Katedrę Eksploatacji Pojazdów Mechanicznych Politechniki Szczecińskiej, finansowane przez Komitet Badań Naukowych. Przedmiotem badań były samochody dieslowe o pojemności od 1600 cm3, osobowe, dostawcze i autobusy. Zostały one zakończone obroną pracy doktorskiej.
 2. Badania wg regulaminu 83 ECE na hamowni Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie. W samochodach benzynowych Renault, Peugeot i Daewoo w teście miejskim uzyskano 11-14,6% (1,1-1,4l/100 km) oszczędności paliwa. Natomiast poza miastem średnio 9%, co daje od 0,65 do 0,8 l/100 km.
 3. Badania silnika SW 400 o pojemności 6540 cm3 wykonano na hamowni Schenk AG Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej.
 4. Badania w Daewoo FSO Nr G1/99 na klimatyzowane hamowni podwoziowej w OBR w Falenicy.

Wpływ pola magnetycznego na paliwa potwierdziły jednoznacznie trzyletnie badania Instytutu Lotnictwa w Warszawie zakończone w roku 2002 roku. Wykazały one, że pod wpływem pola zmienia się jego lepkość i napięcie powierzchniowe. Otrzymane wyniki zostały zweryfikowane za pomocą urządzenia laserowego, dopplerowskiego LVD i PDPA. Pomiary wymiarów i prędkości kropel pokazały, że pod wpływem pola magnetycznego następuje zmniejszenie się kropel. Badania silnikowe również potwierdziły możliwość wykorzystania pola do obniżenia toksyczności spalin i poprawy procesu spalania w silniku.

Wnioski:

 1. Znaczny spadek zadymienia i temperatury spalin świadczy o dużej poprawie sprawności spalania.
 2. Oszczędność paliwa w autobusach miejskich wynosi ponad 2 litry na 100 km.
 3. Magnetyzery Ecomag® wykazały swoją skuteczność także w ciężarówkach Volvo FH12, Renault Magnum 390 i Scania 124.
 4. Duże oszczędności uzyskują również użytkownicy maszyn rolniczych.

Zapraszamy do oszczędzania.

Tak to wygląda w praktyce

Toyota 1,6l benzyna.

Opel Astra 1,6l benzyna.

Skoda 1,9 TDI.

Toyota diesel.

Iveco Daily 2,8l diesel.

Toyota Land Cruiser 3,0D.

Ciągnik-Fendt-6,0l.

Ciężarówka Volvo VH12.

Lokomotywa spalinowa SM42.

Pomiar spalin KIA CEED.

W samochodzie KIA Ceed z silnikiem benzynowy 1,6 l należącym do przedstawiciela handlowego po 64 500 km uległ uszkodzeniu katalizator. Wymontowany został środek/nośnik, a firma zwróciła się do Akra sp. z o.o. w sprawie montażu magnetyzerów Ecomag®. Przed ich zamontowaniem na stacji kontroli pojazdów wykonaliśmy pomiar spalin na wolnych obrotach i przy 2000 obr./min. Następnie zamontowano podstawowy zestaw FE na benzynie i AE na powietrzu i samochód przejechał 30 km i wrócił na stację.

Wystąpiła znaczna poprawa spalania:

 1. na wolnych obrotach tlenek węgla CO spadł o 83%, a na wysokich o 94%,
 2. natomiast węglowodory HC na wolnych zmniejszyły się o 32%, a na wysokich o 36%.

 3. Postanowiliśmy sprawdzić samochód po przejechaniu 750 km:

 4. na wolnych obrotach było o 93% mniej CO, a węglowodorów o 73% mniej.

W każdym z trzech pomiarów wzrosła ilość nietoksycznego CO2 czyli produktu pełnego spalania. Wynikało to z dopalenia toksycznych gazów CO i HC. Ilość CO2 zmniejszy się podczas jazdy ze względu na spadek zużycia paliwa. Sprawdź wyniki badań

Brak katalizatora umożliwił pokazanie rzeczywistej skuteczności magnetyzerów. Jeśli natomiast samochód posiada to urządzenie sprawne, to po zamontowaniu kompletu magnetyzerów do paliwa Ecomag® poprawią one jego skuteczność. Mniejsza toksyczność spalin opuszczających cylinder umożliwi uzyskanie mniejszych wartości za katalizatorem.

Lexus GS 300.

InfinityQX 50.

Na zdjęciach po lewej pokazujemy komplety magnetyzerów paliwa i powietrza w samochodach Lexus GS 300, pojemność silnika 3 l V6, przebieg 80 tys. benzyna i Infinity QX 50 silnik 3,7 l V6 benzyna, przebieg 140 tys.km. Po kilkukrotnym zapaleniu się kontrolki zdiagnozowano w serwisach konieczność wymiany katalizatorów. Po zamontowaniu kompletu magnetyzerów Ecomag® problem zniknął. Odciążyliśmy katalizatory, ponieważ są w stanie dopalić toksyczne spaliny. Lexus jeździ z nimi dwa lata, a Infinity sześć miesięcy.

Przedłuż żywotność drogiego katalizatora i zmniejsz toksyczność spalin – zamontuj magnetyzer do paliwa Ecomag®. Efekt: czysty silnik i oszczędność paliwa!

Zachęcamy do zamawiania magnetyzerów. Wysyłamy karty doboru, które pozwalają na ich optymalny dobór. Konsultujemy, doradzamy, wykonujemy pomiary i instalacje. Po oszczędności paliwa i wody zapraszamy do kontaktu z nami!

Akra Sp. z o. o.

ul. Mangalia 1 02-758 Warszawa     tel. 22-858-34-04, e-mail: biuro@akra.pl

Copyright © Akra sp. z o. o.